Bodycote plc - link to home page

Eloxování

Výhody Aplikace a materiály Technologie

Eloxování se používá k tvorbě ochranné a dekorativní oxidové vrstvy na hliníku, čímž zlepšuje odolnost vůči korozi. Různé zabarvení vzniká barvením nebo galvanickým barvením.

Výhody

  • Dlouhá životnost a šetrnost k životnímu prostředí
  • Přesné rozměry

Aplikace a materiály

  • Mezi typická použití patří povrchové zpracování hliníku, filtračních skříní olejových filtrů těžkých nákladních vozidel, rámů a držáků vybavení pro videokonference.
  • Nábojnice a kroužky u střeliva, ventily pro elektrické konektory, skříně pro ventily regulace průtoku, rámy a víka pro zdravotnické vyšetřovací nástroje, hydraulické a pneumatické bloky pro stroje na zemní práce, skříně pro pneumatické nástroje, sběrná potrubí pro motory těžkých nákladních vozidel, krevní čerpadla v rámci chirurgických nástrojů, rámy a kroužky pro optické členy fotoaparátů, frézovací hlavy pro obrábění hliníku, skříně převodovek pro pohyb obráběcích trnů pro balicí stroje pro kapalné roztoky, válečky a další součástky pro tiskařské stroje, trubky a víka pro systémy ropného průzkumu apod.

Všechny druhy hliníku, odlitků, výlisků, plechů a obrobitelných slitin.

Technologie

Tvrdý povrch odolný vůči opotřebení. Ochrana vůči korozi, odolnost vůči opotřebení, nízké tření, elektrické izolační vlastnosti a dekorativní potřeby.